Promocja!

Ochrona zbiorów bibliotecznych

31.50zł 9.50zł

Ryszard Nowicki, Joanna Gomoliszek,
Katarzyna Wodniak (red.)
ISBN 978-83-8018-118-2,
Bydgoszcz 2016,
s. 232, oprawa twarda

>>pozostałe tomy cyklu

Wstęp i spis treści – plik PDF

Problem ochrony zbiorów bibliotecznych ma niezwykle doniosłe znaczenie zarówno pod względem teoretycznym, jak i praktycznym. W literaturze księgoznawczej był on podejmowany wielokrotnie. Prowadzone czynności, mające na celu zachowanie zgromadzonych materiałów piśmienniczych, od dawna skłaniały badaczy do refleksji. W niniejszym tomie zawarto 15 artykułów, które dotyczą różnych kontekstów ochrony zbiorów bibliotecznych – od średniowiecza po XXI w. Zostały one napisane zarówno przez teoretyków, w tym związanych z ośrodkami kształcenia bibliotekarzy, jak i praktyków bibliotekarzy.

Brak w magazynie

Product Description

Problem ochrony zbiorów bibliotecznych ma niezwykle doniosłe znaczenie zarówno pod względem teoretycznym, jak i praktycznym. W literaturze księgoznawczej był on podejmowany wielokrotnie. Prowadzone czynności, mające na celu zachowanie zgromadzonych materiałów piśmienniczych, od dawna skłaniały badaczy do refleksji.

To ważne zagadnienie jest aktualne w instytucjach kultury książki XXI w. Potrzeba wymiany ustaleń naukowych oraz doświadczeń bibliotekarzy stała się impulsem zorganizowania przez Zakład Bibliotekarstwa i Czytelnictwa Katedry Informacji Naukowej i Bibliologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Ochrona zbiorów bibliotecznych. Przeszłość – Teraźniejszość – Przyszłość, w Bydgoszczy w dniach 19–20 maja 2016 r. Zainteresowanie debatą dowiodło konieczności prowadzenia i publikacji wyników badań o charakterze interdyscyplinarnym.

W niniejszym tomie zawarto 15 artykułów, które dotyczą różnych kontekstów ochrony zbiorów bibliotecznych – od średniowiecza po XXI w. Zostały one napisane zarówno przez teoretyków, w tym związanych z ośrodkami kształcenia bibliotekarzy, jak i praktyków bibliotekarzy.

ze Wstępu