Wyzwania innowacyjności w sferze publicznej

Alina Kaszkur, Artur Laska (red.)
ISBN 978-83-8018-033-8
Bydgoszcz 2015

Kategoria: Tagi: ,

Książka jest efektem inspiracji badawczej, którą podjęli pracownicy Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Nie powstałaby jednak, gdyby nie pozytywny odzew środowiska naukowego innych ważnych ośrodków badawczych. Okazuje się, że przeniesienie badań nad innowacyjnością do nauk społecznych, a w szczególności nauk o polityce, spotyka się ze sporym zainteresowaniem. W kontekście współczesnych demokracji pojawia się bowiem coraz bardziej widoczna potrzeba analizy publicznych uwarunkowań procesów innowacyjności oraz publicznych konsekwencji wdrażania nowatorskich produktów, usług, koncepcji czy idei. Wspomniane przeniesienie otwiera więc nowe ujęcie analityczne, które w zamyśle autorów niniejszego tomu wyznaczyć może realne szanse postępu w sferze publicznej. Odnieść można wrażenie , że wiedzą o tym już dobrze badacze z Europy Zachodniej, gdzie blisko 10-letnie badania nad innowacjami w demokracji mają bogaty dorobek, co wydatnie przyczynia się do polepszenia jakości mechanizmów politycznych.

Napisz pierwszą opinię o „Wyzwania innowacyjności w sferze publicznej”