Studia z dziejów książki, prasy i bibliotek. Stan badań za lata 2010-2013

Zdzisław Kropidłowski, Dariusz Spychała (red.)
ISBN 978-83-7096-978-3,
Bydgoszcz 2014,

Publikacja stanowi plon konferencji naukowej, która odbyła się w 2013 roku w Bydgoszczy i dotyczyła dziejów książki i prasy w kulturze. Wyniki swoich badań przedstawiło na niej 22 badaczy z uniwersytetów i szkół wyższych z całego kraju. Książka składa się z 19 artykułów omawiających szeroki wachlarz zagadnień od starożytności do czasów współczesnych. W kolejnych artykułach mowa jest między innymi : o kulturalnym znaczeniu wspólnot monastycznych w zachodnich prowincjach Cesarstwa Rzymskiego; bibliotekach Zakonu Kaznodziejskiego na ziemiach polskich; o gdańskich cechach; bibliotekach kościelnych We Włocławku; dziejach prasy polskiej od XIX do XX wieku; o „Dzienniku Kijowskim”; prasie specjalistycznej (np. medycznej czy regionalnej); rozwoju lokalnych gazet w Sandomierzu oraz nauce polskiej i jej rozwoju.

Bądź pierwszym recenzentem “Studia z dziejów książki, prasy i bibliotek. Stan badań za lata 2010-2013”