Beata Morzyńska-Wrzosek
ISBN 978-83-7096-916-5,
Bydgoszcz 2013,
s. 402

Rozprawa stanowi przekrojowe opisanie przedwojennej i emigracyjnej twórczości poetyckiej Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. W pracy opisywane są zagadnienia wielowymiarowego kształtowania tożsamości poezji. Publikacja zainteresuje krąg badaczy literatury XX wieku, studentów humanistyki oraz miłośników poezji Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej.

Bądź pierwszym recenzentem “„i na piękność, i na wyczyn burzy”. Proces kształtowania i tożsamości w poezji Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej”