Małgorzata Święcicka
Monika Pelplińska – Narloch (red.)
ISBN 978-83-7096-986-8,
Bydgoszcz 2015,

Pozostałe tomy serii Bydgoskie Studia nad Pragmatyką Językową

Pierwszy tom uruchomionej serii Bydgoskie Studia nad Pragmatyką Językową – (Nie)grzeczność, interakcja, komunikacja stanowi głos polskich badaczy w szeroko dyskutowanej dzisiaj kwestii (nie)grzeczności. Prezentowany zbiór studiów, poświęcony zwłaszcza zagadnieniu (niegrzeczności) w perspektywie komunikacyjnej, w jej aspekcie językowym oraz pozajęzykowym, w rozmaitych językach oraz kulturach, ma służyć uzupełnieniu i wzbogaceniu prowadzonych badań w tym zakresie.

W nowo utworzonej na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy serii wydawniczej pt. Bydgoskie Studia nad Pragmatyką Językową publikuje się monografie i prace zredagowane z zakresu językoznawstwa. Seria promuje prace o charakterze interdyscyplinarnym, w szczególności łączące szeroko rozumiane humanistyczne studia pragmalingwistyczne z osiągnięciami badawczymi innych jeszcze dyscyplin naukowych. Redaktorzy naukowi serii – językoznawca polonistyczny oraz anglista – do współpracy w Komitecie Naukowym zaprosili językoznawców reprezentujących polskie ośrodki uniwersyteckie: Warszawę, Kraków, Poznań, Lublin, Katowice, Gdańsk i Szczecin. Seria jest adresowana do odbiorców krajowych i zagranicznych, zwłaszcza przedstawicieli nauk humanistycznych i społecznych.

Napisz pierwszą opinię o „Bydgoskie Studia nad Pragmatyką Językową 2015 nr 1. (Nie)grzeczność, interakcja, komunikacja.”