Muzyka. Historia. Teoria. Edukacja nr 6/2016

Bydgoszcz 2016,

inne numery PISMA tutaj

Spis treści i wstęp – plik PDF

Niniejszy numer „Muzyki” poświęcony jest w całości problematyce edukacji muzycznej w różnych jej aspektach. Autorzy zamieszczonych w numerze artykułów, powołując się na własne doświadczenia pedagogiczne i badawcze, ukazują nowe rozwiązania, wskazują na metody do polepszenia stanu umuzykalnienia polskiej młodzieży, przybliżają nowe technologie, wspomagające proces edukacji muzycznej.

Zamieszczone w numerze artykuły pokazują, że wypracowane przez lata metody pracy z uczniami warto uzupełniać i wspomagać przez nowe środki dydaktyczne. A w codziennej pracy nauczyciela mogą nimi być multimedia. Postępująca cyfryzacja dotyczy wszystkich dziedzin życia, także i szkolnictwa. Dostępne narzędzia multimedialne pozwolą urozmaicić szkolną rzeczywistość i umożliwić skuteczną realizację celów.

Be the first to review “Muzyka. Historia. Teoria. Edukacja nr 6/2016”