Szkoła – Zawód – Praca,

ISSN 2082-6087
Bydgoszcz 2014

inne numery pisma TUTAJ

Numer otwiera tekst Janusza Sztumskiego zatytułowany Uwagi dotyczące postrzegania zmian cywilizacyjnych i ich konsekwencji. W dalszej kolejności analizy teoretyczne prowadzą także: Waldemar Furmanek Nowa praca człowieka w cywilizacji informacyjnej, Zygmunt Wiatrowski Edukacja wobec zmian gospodarczych oraz Barbara Baraniak Zmiany cywilizacyjne w rozwoju zawodoznawstwa wyznaczającego kierunek modelowania i reformowania edukacji zawodowej

Pierwszą część czasopisma „Artykuły i rozprawy” otwiera tekst Janusza Sztumskiego zatytułowany Uwagi dotyczące postrzegania zmian cywilizacyjnych i ich konsekwencji. W dalszej kolejności analizy teoretyczne prowadzą także: Waldemar Furmanek Nowa praca człowieka w cywilizacji informacyjnej, Zygmunt Wiatrowski Edukacja wobec zmian gospodarczych oraz Barbara Baraniak Zmiany cywilizacyjne w rozwoju zawodoznawstwa wyznaczającego kierunek modelowania i reformowania edukacji zawodowej. Tę część kończy artykuł Anny Pogorzelskiej poświęcony Imperatywowi zmian w edukacji zawodowej i ich społecznym konsekwencjom. Następnie prezentowane są „Raporty z badań”. W tym numerze dane empiryczne zawarto w tekstach: Eugenii Malewskiej Kariery zawodowe absolwentów uczelni wyższych, Anny Suchorab Czynniki determinujące wybory edukacyjno-zawodowe studentów oraz Marty Dobrzyniak Gotowość placówek edukacyjnych do prowadzenia doradztwa edukacji i kariery w świetle badań własnych. W trzeciej części czasopisma zamieszczono recenzję książki Zdzisława Wołka pt. „Zawodoznawstwo. Wiedza o współczesnej pracy” przygotowaną przez Renatę Tomaszewską-Lipiec. Całość numeru dopełniają „Sprawozdania i informacje” na temat takich spotkań, jak: „European Youth Event”, Strasbourg 9−11.05.2014 r. (Renata Tomaszewska-Lipiec); ogólnopolskiej konferencji naukowej „Edukacja wobec zmia cywilizacyjnych”, Ciechocinek, 11−13.05.2014 r. (Zygmunt Wiatrowski); międzynarodowej konferencji naukowej „Uniwersalism of human work – contemporary connotations”, Kraków 29−30.05.2014 r. (Renata Tomaszewska-Lipiec), a także konferencji naukowo-szkoleniowej „Monitorowanie karier zawodowych absolwentów szkół wyższych – dobre praktyki w zakresie stosowania metod jakościowych”, Warszawa 5.06.2014 r. oraz konferencji „Przygotowanie doradców zawodowych na studiach podyplomowych”, Warszawa 21.11.2014 r. (Katarzyna Ludwikowska).

Od redakcji

Bądź pierwszym recenzentem “Szkoła – Zawód – Praca,