Problem zła

Peter van Inwagen
Wykłady im. Gifforda wygłoszone na Uniwersytecie St. Andrews w 2003 roku.
Wstęp i tłumaczenie Ryszard Mordarski
ISBN 978-83-7096-959-2,
Bydgoszcz 2014,

Inne z serii Studia z analitycznej filozofii religii

Peter van Inwagen jest jednym z najwybitniejszych amerykańskich filozofów analitycznych. Od lat zajmuje prestiżową katedrę John Cardinal O’Hara na Uniwersytecie Notre Dame w USA. Jego zainteresowania koncentrują się wokół zagadnień z dziedziny metafizyki, epistemologii, filozofii religii, teologii filozoficznej i apologetyki chrześcijańskiej. Profesor wielokrotnie gościł w Polsce ze swoimi wykładami. Książka jest przetłumaczonym i opatrzonym wstępem przez Ryszarda Mordarskiego zbiorem 8 odczytów Inwagena poświęconych teologii naturalnej, koncentrujących się wokół tytułowego problemu zła.

Wykłady im. Gifforda wygłoszone na Uniwersytecie St. Andrews w 2003 roku.
Wstęp i tłumaczenie Ryszard Mordarski

Bądź pierwszym recenzentem “Problem zła”