Sebastian Ruciński
ISBN 978-83-7096-902-8,
Bydgoszcz 2013

Książka poświęcona jest prefektom pretorianów – dowódcom gwardii pretoriańskiej od 2 roku przed Chr. do 282 roku po Chr. Przedmiotem analizy są dzieje urzędu – jego kompetencje, znaczenie i wpływy. Rozprawa głównie może zainteresować dla specjalistów z zakresu dziejów starożytnego Rzymu i prawa rzymskiego oraz studentów historii, prawa i archeologii.

Kategoria: . Tag: .

Be the first to review “Praefecti Praetorio. Dowódcy gwardii pretoriańskiej od 2 roku przed Chr. do 282 roku po Chr.”