Adam Sudoł
ISBN 978-83-7096-750-5,
Bydgoszcz 2010

Ta niewielka książeczka zawiera informacje na temat działalności Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych oraz Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego UKW w Bydgoszczy oraz podkreśla znaczący udział bydgoskich historyków w badaniach nad losami Polaków na ziemiach wschodnich w czasie II wojny światowej. W pracy zamieszczono oryginalne listy i życiorys podporucznika Karola Palczyńskiego urodzonego w Aleksandrowie Kujawskim – ofiary zbrodni katyńskiej w 1940 roku. Pozycja godna polecenia wszystkim, którym nieobca jest sprawa Katynia.

Kategoria: . Tag: .

Bądź pierwszym recenzentem “Losy Polaków na Wschodzie w badaniach historyków Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy”