Kazimierz Wielki i jego państwo

Tomasz Nowakowski (red.)
ISBN 978-83-7096-807-6,
Bydgoszcz 2011,

Książka poświęcona czasom i osobie króla Kazimierza Wielkiego. Przedstawia wiele aspektów z życia i działalności ostatniego Piasta na tronie polskim. Publikacja została wydana w siedemsetną rocznicę urodzin patrona Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy . Jest zbiorem interesujących i różnorodnych artykułów na temat wiedzy i „problematyki kazimierzowskiej” napisanych przez wybitnych naukowców nie tylko z Polski, ale również z Niemiec, Ukrainy i Węgier.

Bądź pierwszym recenzentem “Kazimierz Wielki i jego państwo”