Jacek Maciejewski
ISBN 978-83-7096-939-4,
Bydgoszcz 2013,
s. 208, oprawa twarda

Publikacja dotyczy rytuału związanego z inauguracją władzy, który średniowiecze odziedziczyło po czasach antycznych. Książka przedstawia antyczną genezę rytuału oraz jego recepcję, rozwój i cechy charakterystyczne w okresie średniowiecza, na wybranych przykładach z całej Europy. Praca dla naukowców, nauczycieli, studentów, zainteresowanych historią społeczną i kulturową.

Kategoria: . Tag: .

Bądź pierwszym recenzentem “Adventus episcopi. Pozaliturgiczne aspekty inauguracji władzy biskupiej w Polsce średniowiecznej na tle europejskim”