Przegląd Pedagogiczny

Roman Leppert (red.)
Bydgoszcz 2018

inne numery pisma TUTAJ

W obszarze zainteresowań niniejszego numeru znajduje się problematyka dojrzałości człowieka usytuowana w kontekście edukacyjno-wychowawczym. To w wyniku m.in. tych oddziaływań stajemy się istotami dojrzałymi, świadomie realizującymi się, osobami zdolnymi do konstruktywnej krytyki i „refleksyjnej afirmacji”. W podjętych przez Autorów tematach widoczne są wyraźne aspekty temporalne i kontekstualne w rozważaniach nad dojrzałością. Dotykają one problematyki dojrzałości wszystkich podmiotów biorących udział w procesach opiekuńczych i edukacyjno-wychowawczych – dzieci, młodzieży, dorosłych (rodziców, opiekunów, wychowawców, nauczycieli). Jednocześnie zarysowują różnorakie aspekty tej kategorii (dojrzałości emocjonalnej, społecznej, szkolnej, seksualnej, muzycznej), a także podejmują próbę wskazania współczesnych wyzwań związanych z edukacją/wychowaniem do/ku dojrzałości.

Numer pod hasłem „Dojrzałość: kontekst celów, zadań i działań edukacyjno-wychowawczych. Perspektywa temporalna.”

Be the first to review “Przegląd Pedagogiczny
nr 1/2018”