Przegląd Pedagogiczny

Roman Leppert (red.)
Bydgoszcz 2016

inne numery pisma TUTAJ

Oddajemy do rąk czytelników kolejny numer „Przeglądu Pedagogicznego”, czasopisma wydawanego pod patronatem Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN. Znajdą w nim Państwo miedzy innymi publikacje: Rodzina i płeć w krzywym zwierciadle tożsamości rodzaju Justyny Spychalskiej-Stasiak, Znaczenie kategorii sprawiedliwości w procesie wychowania dzieci w młodszym wieku szkolnym Kariny Stępkowskiej, Rola matki jako obszar dylematów współczesnych kobiet. Badania własne Magdaleny Gajtkowskiej, Orientacje wspólnotowe młodzieży w warunkach indywidualizacji społeczeństwa Paulinay Peret-Drążewskiej czy recenzje książek: Dzieło Janusza Korczaka wobec wyzwań XXI wieku Specyfika relacji dziecko – dorosły pod redakcją Krystyny Zabawy i Renaty Pater (rec. Vladimir Petrov) oraz Kim pan jest, mistrzu? Toruński czworobok pedagogiczny Ditty Baczały (rec. Bogusław Śliwerski).

Bądź pierwszym recenzentem “Przegląd Pedagogiczny
nr 1/2016”