Interakcje uczniów i nauczycieli.
Kontekst – rodzaje – implikacje praktyczne

Daria Wojtkiewicz
ISBN 978-83-8018-072-7
Bydgoszcz 2016,

Książka Darii Wojtkiewicz poświęcona jest tematyce o dużym znaczeniu dla teoretycznej wiedzy pedagogicznej i praktyki edukacyjnej. Tytułowe interakcje uczniów i nauczycieli są istotnym warunkiem przygotowania młodego pokolenia do współpracy i współdziałania z innymi. Publikacja skierowana jest do szerokiego spektrum odbiorców. Powinni po nią sięgnąć wszyscy, którzy zajmują się kształceniem. Zarówno nauczyciele, studenci sposobiący się do tego zawodu, jak i naukowcy odnajdą w niej pokaźny zasób wiedzy na temat skutecznej komunikacji wybranych problemów dydaktycznych i wychowawczych.

„Książka Darii Wojtkiewicz poświęcona jest tematyce o dużym znaczeniu dla teoretycznej wiedzy pedagogicznej i praktyki edukacyjnej. Tytułowe interakcje uczniów i nauczycieli są istotnym warunkiem przygotowania młodego pokolenia do współpracy i współdziałania z innymi. Dokonujące się na
świecie i w Polsce przemiany i towarzyszące im coraz to nowe zagrożenia tworzą odmienne od dotychczasowych warunki funkcjonowania człowieka, do których musi on zostać wprowadzony przez edukację. Istotnym i skomplikowanym zadaniem edukacji jest wychowanie społeczeństw do przemian, humanistycznego rozwoju, demokracji, wolności i cywilizacji. […] Publikacja skierowana jest do szerokiego spektrum odbiorców. Powinni po nią sięgnąć wszyscy, którzy zajmują się kształceniem. Zarówno nauczyciele, studenci sposobiący się do tego zawodu, jak i naukowcy odnajdą w niej pokaźny zasób wiedzy na temat skutecznej komunikacji wybranych problemów dydaktycznych i wychowawczych”.

Z recenzji prof. dr hab.
Jolanty Szempruc

Bądź pierwszym recenzentem “Interakcje uczniów i nauczycieli.
Kontekst – rodzaje – implikacje praktyczne”