O Wydawnictwie UKW

Poznaj nas, bo warto!

W związku z dynamicznym rozwojem Wydawnictwa UKW, zmieniła się nasza polityka promocyjna. Zależy nam na dotarciu do możliwie najszerszego grona miłośników książki i nawiązaniu kontaktów ze wszystkimi, których nasza oferta może zainteresować. Zachęcamy do nawiązania z nami kontaktu. Nasz adres:

ul. K. Szymanowskiego 3 85-074, Bydgoszcz tel. (52) 32 66 479 e-mail: wydaw@ukw.edu.pl

• Monografie 65%
  • Prace zbiorowe 21%
  • Czasopisma 14%

Wydawnictwo Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego jest obecne na rynku już od 1971 roku. Specjalizujemy się w publikacjach naukowych. Wydajemy:

• monografie,
  • rozprawy naukowe,
  • prace pokonferencyjne,
  • informacyjne,
  • przewodniki metodyczne,
  • skrypty,
  • zeszyty naukowe,
  • i czasopisma,

Dokumentują one dorobek pracowników naukowych uczelni i reprezentują różne dziedziny wiedzy. Od typowo humanistycznych (historycznych, językoznawczych, literaturoznawczych, filozoficznych) przez pedagogiczne, aż po matematyczno-przyrodnicze i techniczne. Wiele z wydawanych przez nas tytułów swoją tematyką zainteresować może nie tylko ludzi nauki. Część publikacji to podręczniki i książki stanowiące praktyczne przewodniki po danej dziedzinie. Największym zainteresowaniem czytelników cieszą się proponowane przez nas pozycje z zakresu psychologii i pedagogiki.

Poligrafia uczelniana mając za sobą wieloletnie doświadczenie jest przygotowana do wykonania kompleksowych usług wydawniczo – poligraficznych. Druk książek i innych materiałów, również kolorowych odbywa się na nowoczesnych maszynach cyfrowych. Poligrafia dysponuje też profesjonalną introligatornią.

Mamy już 50 lat!

Wydawnictwo UKW jest obecne na rynku już od 1971 roku. W naszym dorobku mamy wiele znaczących tytułów, publikowali u nas znani i cenieni autorzy.

Drukujemy cyfrowo!

Od ponad 10 lat większość naszych książek drukujemy we własnej drukarni cyfrowej, co pozwala nam na doskonałą jakość druku i wysoki poziom edytorski.

Sklep internetowy

Od 2005 roku prowadzimy też własną księgarnię internetową, w której znajdą Państwo wszystkie nasze tytuły. Zapraszamy!

Znajdź nas na Facebooku!

Polub nas na Facebooku, a będziesz miał zawsze bieżące informacje o nowościach, promocjach, zapowiedziach i aktualnościach Wydawnictwa UKW

Wydawnictwo Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego

ul. K. Szymanowskiego 3, 85-074, Bydgoszcz tel. (52) 32 66 479  e-mail: wydaw@ukw.edu.pl

Zajrzyj do naszej Księgarni Internetowej

W Księgarni Wydawnictwa UKW znajdziesz kilkaset tytułów. Sprawdź, czy mamy to, czego szukasz!
do sklepu